نمایندگی تعمیر لپ تاپ سونی

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

آموزش تعمیر فلت لپ تاپ سونی

در صورت خرابی فلت لپ تاپ، انتقال تصاویر و داده‌ها از مادربرد به صفحه نمایش دستگاه منتفی شده و دستگاه از کار می‌افتد. خرابی فلت لپ تاپ علائمی دارد که با مشاهده آنها می‌توان پی به خرابی این قطعه برد. (در بخش‌های آتی به نشانه‌های خرابی کابل فلت لپ تاپ پرداخته خواهد شد).

فلت لپ تاپ سونی و البته سایر لپ تاپ های موجود در بازار بسته به نوع صفحه نمایش یا LED است و یا LCD. فلت LCD فلتی است که برای لپ تاپ هایی با صفحه نمایش LCD استفاده می‌شود و پین‌های بزرگتری نسبت به فلتهای LED دارد. فلت LED نیز همانگونه که از نام ان پیداست فلتی است که در لپ تاپ ‌هایی با صفحه نمایش LED استفاده می‌شود.

هر دو این فلت ها معمولاً یا از کنار لولا و یا از داخل لولا رد می‌گردند از همین رو، فلت تصویر جزو قطعات حساس و در معرض آسیب لپ تاپ است به ویژه در صورتی که ضربه‌ای به لولای لپ تاپ وارد شود. خوشبختانه خرابی های فلت لپ تاپ سونی با تعویض و تعمیر این بخش از دستگاه قابل رفع است و این مسئله –یعنی نیاز به تعمیر یا تعویض فلت- بسته به نظر کارشناس تعمیر لپ تاپ سونی دارد.

نشانه‌های خرابی فلت لپ تاپ سونی

در صورتی که تصویر به نمایش درآمده توسط صفحه نمایش لپ تاپ شما دچار اشکال شده است، می‌توانید برای تشخیص این مسئله که آیا اشکال پیش آمده مربوط به فلت است یا خیر، به نشانه‌های زیر دقت نمایید. فلت لپ تاپ در صورت خرابی علائمی دارد که با مشاهده آنها می‌توان به خرابی این قطعه پی برد.

این مطلب را از دست ندهید   لپ تاپ سونی سری Z

برخی از شایع‌ترین علائم خرابی این قطعه عبارت است از: (نکته مهم: در تمامی مواردی که به عنوان نشانه های خرابی فلت لپ تاپ سونی ذکر خواهد شد، اگر یک مانیتور خارجی به لپ تاپ وصل شود، مانیتور همه چیز را خوب نشان خواهد داد).

مشکی بودن صفحه نمایش لپ تاپ:

لپ تاپ روشن می‌شود اما صفحه نمایش آن مشکی است. در این وضعیت در صورت تکان دادن دستگاه، احتمال دارد صفحه نمایش روشن شود و کار کند.

تاریک بودن صفحه نمایش لپ تاپ:

لپ تاپ کار می‌کند اما صفحه نمایش آن بسیار تاریک است. ضمن آنکه می‌توان مقدار کمی تغییر رنگ و تصاویر کم نور را نیز مشاهده کرد.

تیره شدن صفحه نمایش پس از چندین مرتبه چشمک زدن:

یکی دیگر از علائم خرابی فلت لپ تاپ سونی آن است که صفحه نمایش پس از چندبار چشمک زدن تیره می شود. در این وضعیت با تکان دادن لپ تاپ دستگاه دوباره شروع به چشمک زدن می‌کند.

خطوط راه راه افقی و عمودی روی صفحه نمایش

یکی دیگر از علائم خرابی فلت لپ تاپ سونی آن است که خطوط راه راه افقی و عمودی بر روی صفحه نمایش دستگاه ظاهر می شود، که این خطوط با تکان دادن صفحه تغییر می‌کنند.

سیاه و سفید بودن صفحه نمایش لپ تاپ:

صفحه نمایش سفید یا سیاه است و مانیتور خارجی کار می‌کند. برای رفع تمامی این نشانه‌ها می‌توانید به مرکز تخصصی تعمیر لپ تاپ سونی مراجعه نمایید.

تعویض فلت لپ تاپ سونی

در تمامی لپ تاپ‌ها، روی قاب A (قاب پشت ال سی دی) و قاب B (قاب دور ال سی دی) دستگاه، محلی برای قرار گرفتن فلت تصویر قرار دارد که فلت در آن قسمت به راحتی قرار می‌گیرد. این بخش به حالت خار بر روی قاب‌ها قرار دارد و مسیر عبور فلت را نشان می‌دهد. (در زمان تعمیر لپ تاپ سونی به این موضوع توجه نمایید).

این مطلب را از دست ندهید   بررسی لپ تاپ سونی وایو E14

در صورتی که قصد داشته باشید فلت را در جای دیگری قرار دهید –یعنی جایی جز مکان اصلی آن- ممکن است این کار منجر به له شدگی، پارگی یا آسیب فلت شود. بعلاوه ممکن است در اثر برخورد سیمهای فلت دستگاه، لپ تاپ شما دچار اتصالی شده و در نهایت مادربرد دستگاه آسیب ببیند. از این رو پیشنهاد می‌شود تعویض فلت لپ تاپ سونی را به مراکز مجاز و کارشناسان این حوزه بسپارید.

نکته دیگر آنکه فلت انتخابی جهت تعویض می‌بایست با در نظر داشتن نوع صفحه نمایش انجام شود. در صورتی که صفحه نمایش لپ تاپ از نوع LCD باشد فلت انتخابی می‌بایست فلت LCD و در صورتی صفحه نمایش لپ تاپ از نوع LED باشد فلت انتخابی می‌بایست از نوع LED باشد.

0/5 (0 نقد و بررسی)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 3 =