نمایندگی تعمیر لپ تاپ سونی

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

منابع تغذیه لپ تاپ سونی

منابع تغذیه لپ تاپ سونی از مهترین اجزای آن می باشند. منبع تغذیه جعبه ای در داخل کیس است که برق استاندارد 120 ولت را می گیرد و آن را به انواع مختلف برق تبدیل می کند و به تمام اجزای داخلی لپ تاپ سونی، از مادربرد گرفته تا هارد دیسک، تغذیه می کند. هنگامی که منبع تغذیه شروع به خراب شدن می کند، می تواند خود را به طرق مختلف نشان دهد. اینها شامل راه اندازی مجدد تصادفی، خرابی قطعات و صداها و بوهای عجیب است.

01

تصادفات متناوب

در حالی که بسیاری از چیزهای مختلف می توانند لپ تاپ سونی شما را خراب کنند، منبع تغذیه بد یکی از آنهاست. یک راه خوب برای اینکه بفهمید منبع تغذیه شما باعث ایجاد مشکل شده است یا خیر این است که به زمان خراب شدن لپ تاپ خود توجه کنید. به طور معمول، مشکلات منبع تغذیه خود را تحت بار نشان می دهند، بنابراین اگر لپ تاپ سونی شما زمانی که به برق بیشتری نیاز دارد از کار بیفتد، احتمال زیادی وجود دارد که منبع تغذیه شما مقصر باشد.

چیزهایی که بار زیادی ایجاد می ‌کنند عبارتند از درایو های سخت یا نوری که پس از مدتی خاموش شدن، دوباره راه‌ اندازی می‌شوند و کارهایی که پردازشگر زیادی دارند، مانند بارگیری یک بازی با یک دنباله مقدماتی دقیق یا شروع به ارائه جلوه ‌ها بر روی ویدیویی که در حال ویرایش آن هستید. اما راه‌ اندازی مجدد و قفل‌ های تصادفی نیز نشانه ‌های بد منبع تغذیه هستند.

این مطلب را از دست ندهید   System Restore ویندوز

صداهای عجیب به دلیل منابع تغذیه لپ تاپ سونی

اگر صداهای عجیبی از لپ تاپ خود می شنوید، ممکن است منبع تغذیه شما باشد. با دقت به پشت سیستم خود گوش دهید تا ببینید نویزها از کجا می آیند. اگر از نزدیک جایی که سیم برق وصل می شود می آیند، احتمالا منبع تغذیه است. صداهای عجیب می تواند هر چیزی باشد، از جمله صدای بلندتر یا ساکت تر فن، زمزمه کردن یا حتی ناله کردن.

اگر هارد داخلی شما صدای کلیک می دهد، می تواند به این معنی باشد که مشکل منبع تغذیه دارید، اگرچه می تواند نشان دهنده این باشد که درایو شما در شرف از کار افتادن است. از سوی دیگر، اگر لپ تاپ شما به طور غیرعادی بی صدا باشد، می تواند به این معنی باشد که منبع تغذیه شما برق را به فن های خنک کننده نمی دهد. این یک نگرانی جدی است زیرا گرمای بیش از حد می تواند منجر به آسیب سخت افزاری شود.

بوهای عجیب یا دود

اگر دود از منبع تغذیه لپ تاپ سونی شما خارج می شود، قطعا نیاز به تعویض دارد. برای جلوگیری از خطر آتش سوزی، فورا آن را از دیوار جدا کنید. سرنخ دیگر مبنی بر اینکه منبع تغذیه شما در آستانه از کار افتادن است این است که بوی عجیبی منتشر می کند. هر چیزی که بوی مواد شیمیایی یا چیزی می سوزد، حتی اگر دود نباشد، نشان دهنده این است که منبع تغذیه شما مشکلی دارد، در این صورت آن را از برق بکشید و تا زمانی که تعمیر نشود از لپ تاپ سونی استفاده نکنید.

این مطلب را از دست ندهید   تعمیرات فن لپ تاپ سونی

منابع تغذیه لپ تاپ سونی معیوب

بارزترین نشانه یک منبع تغذیه معیوب زمانی است که لپ تاپ سونی شما حتی روشن نمی شود. حتی اگر همه چیز دیگر در لپ تاپ شما خراب باشد، اگر منبع تغذیه شما فعال است، فن آن باید روشن شود و همچنان یک چراغ LED برق در نزدیکی منبع تغذیه یا در جلوی کیس روشن می شود. اگر لپ تاپ شما روشن نمی شود و تأیید کرده اید که به درستی به پریز برق وصل شده است، از یک متخصص بخواهید منبع تغذیه شما را تعویض کند.

مقالات مرتبط:

علائم سوختن هارد لپ تاپ

0/5 (0 نقد و بررسی)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 + نه =