نمایندگی تعمیر لپ تاپ سونی

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

پارتیشن بندی هارد لپ تاپ سونی

آیا می‌دانید پارتیشن بندی هارد لپ تاپ سونی به چه معناست؟ یا اینکه چرا باید هارد لپ تاپ را پارتیشن ‌بندی کرد؟ فرض کنید یک اتاق خیلی بزرگ دارید که برای استفاده بهتر از فضای آن یک دیوار وسطش کشیده‌اید و آن را به دو بخش تقسیم کرده‌اید. درواقع پارتیشن بندی هارد لپ تاپ نیز به همین معناست به گونه‌ای که موجب بهینه‌سازی فضای هارد می‌شود.

زمانی که هارد دیسک خود را پارتیشن‌ بندی می‌کنید و فضای آن را به دو یا سه بخش تقسیم می‌کنید، سیستم شما هر یک از بخش‌های هارد دیسک را به عنوان یک هارد دیسک جدا در نظر می‌گیرد. بنابراین با پارتیشن بندی هارد لپ تاپ می‌توان یک هارد فیزیکی را به چندین هارد مجازی تقسیم کرد. جالب‌تر از همه این است که می‌توانید در هر یک از بخش‌های هارد دیسک یک سیستم‌ عامل جدا نصب کنید یا اینکه با قرار دادن فایل‌ها و داده‌های خود در هر یک از بخش‌های هارد دیسک، آن‌ها را از یکدیگر مجزا کنید.

برای مثال اگر هارد لپ تاپ خود را در پروسه پارتیشن‌بندی به دو بخش تقسیم کنید، می‌توانید در هر یک از بخش‌های آن یک سیستم عامل نصب کنید و دو سیستم عامل بر روی لپ تاپ خود داشته باشید. جهت پارتیشن بندی هارد لپ تاپ باید مهارت کافی داشته باشید. درصورتی که از کاربران لپ تاپ سونی هستید و با نحوه انجام پارتیشن بندی هارد لپ تاپ سونی آشنایی ندارید، می‌توانید به یکی از شعب نمایندگی لپ تاپ سونی مراجعه کنید.

این مطلب را از دست ندهید   دلایل کندی لپ تاپ سونی

هدف از پارتیشن‌ بندی هارد لپ تاپ سونی

سه دلیل مهم و اساسی شامل: نصب چندین سیستم عامل بر روی یک لپ تاپ، مدیریت راحت‌تر فایل‌ها و محافظت از اطلاعات هنگام نصب سیستم عامل جدید، موجب می‌شود که هر یک از کاربران لپ تاپ سونی تمایل به پارتیشن بندی هارد لپ تاپ سونی داشته باشند. همانطور که اشاره کردیم پارتیشن بندی هارد لپ تاپ موجب می‌شود که بتوانید 2 یا چندین سیستم عامل را بر روی یک لپ تاپ نصب کنید.

بنابراین کاربرانی که به دو یا سه سیستم عامل در کنار یکدیگر بر روی سیستم خود نیاز دارند به جای تهیه چند هارد دیسک، از روش پارتیشن بندی هارد لپ تاپ استفاده می‌کنند. از طرفی پارتیشن بندی هارد دیسک به سازمان‌دهی و مدیریت راحت‌تر فایل‌ها کمک چشم‌گیری می‌کند. برای مثال اگر تمایل داشته باشید تا موزیک‌های خود را از سایر فایل‌های خود مجزا کنید با پارتیشن بندی هارد به راحتی می‌توانید موزیک‌های خود را در پارتیشن جدایی به صورت کاملا مجزا نگهداری کنید.

از همه مهم‌تر پارتیشن‌ بندی هارد لپ تاپ سونی موجب می‌شود، کاربرانی که قصد دارند سیستم عامل جدیدی بر روی لپ تاپ خود نصب کنند از پاک شدن و از دست رفتن اطلاعات خود هیچ ترسی نداشته باشند. علاوه‌بر این نیازی به گرفتن بک آپ از داده‌ها و اطلاعات خود قبل از نصب سیستم عامل جدید ندارند چراکه می‌توانند فایل‌های خود را در پارتیشنی جداگانه نگهداری کنند.

با فواید پارتیشن‌ بندی هارد لپ تاپ آشنا شوید

امکان جدا نگه داشتن فایل‌های سیستمی ویندوز از داده‌ها و اطلاعات شخصی را برای کاربر فراهم می‌کند که موجب ساده‌تر شدن انجام عملیات بر روی ویندوز می‌شود.

این مطلب را از دست ندهید   عملکرد چیپست در لپ تاپ

امکان نگهداری اطلاعات و داده‌ها در پارتیشنی جداگانه را به کاربر می‌دهد که موجب می‌شود کاربر نیاز به بک‌ آپ‌گیری از فایل‌ها و داده‌های خود نداشته باشد.

امنیت فایل‌ها در مقابل حمله بدافزارها به صورت چشم‌گیری افزایش پیدا می‌کند.

موجب مدیریت و سازمان‌دهی بهتر و ساده‌تر فایل‌ها می‌شود.

امکان استفاده از چندین سیستم عامل را بر روی یک لپ تاپ برای کاربر فراهم می‌کند.

0/5 (0 نقد و بررسی)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × چهار =