نمایندگی تعمیر لپ تاپ سونی

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

علت کند شدن سرعت لپ تاپ سونی

یکی از آزار دهنده‌ترین مشکلات لپ تاپ که اکثر کاربران این دستگاه آن را تجربه کرده‌اند، کند شدن سرعت لپ تاپ است. درواقع عدم تهویه صحیح، ویروسی شدن، نصب بدافزارها، پراکندگی داده‌ها روی هارد و خرابی هارد، کم بودن حافظه رم و خرابی رم و خرابی CPU موجب کم شدن سرعت لپ تاپ می‌شوند. تشخیص اینکه کدام  یک از این موارد موجب کاهش سرعت لپ تاپ شده است به عیب‌یابی دقیق نیاز دارد. تکنسین‌های نمایندگی تعمیرات لپ تاپ سونی با عیب‌یابی دقیق منشأ اصلی کند شدن سرعت لپ تاپ سونی را پیدا کرده و به تعمیرات تخصصی آن می‌پردازند. بنابراین به شما پیشنهاد می‌کنیم که درصورت بروز چنین مشکلی تعمیر سیستم خود را به نمایندگی تعمیر لپ تاپ سونی بسپارید.

عدم تهویه صحیح از دلایل کند شدن سرعت لپ تاپ سونی

در همه لپ تاپ‌ها به دلیل فعالیت تمامی قطعات و اجزاء در کنار یکدیگر، حرارت زیادی تولید می‌شود که اگر این حرارت مهار نشود به هر یک از بخش‌های لپ تاپ آسیب جدی وارد می‌شود. به همین دلیل طراحان و تولید کنندگان لپ تاپ از یک فن در لپ تاپ استفاده می‌کنند تا بتواند گرمای ناشی از حرکت و کار کردن هر یک از اجزاء این دستگاه را مهار کرده و از سوختن آن‌ها جلوگیری کند.

زمانی که فن لپ تاپ خراب می‌شود یا به دلیل سرویس نکردن مرتب لپ تاپ، گرد و غبار زیادی بر روی آن می‌نشیند، نمی‌تواند اجزاء لپ تاپ به ویژه CPU آن را خنک کند. از این‌رو پردازنده نیز نمی‌تواند به خوبی کار پردازش عملیات در لپ تاپ را انجام دهد و این دستگاه با مشکل کند شدن سرعت روبه‌رو می‌شود. با این وجود یکی از دلایل کند شدن سرعت لپ تاپ، عدم تهویه درست این سیستم است.

ویروسی شدن لپ تاپ و نصب بدافزارها بر روی آن

شایع‌ترین دلیل کند شدن لپ تاپ، ویروسی شدن این دستگاه و همچنین نصب بدافزارها بر روی آن است. درواقع زمانی که به وب سایت‌های نامعتبر وارد می‌شوید یا اینکه بدافزارهایی را از همان وب سایت‌ها دانلود می‌کنید؛ ناخواسته ویروس‌ها را به سیستم خود دعوت می‌کنید. برخی از ویرو‌س‌ها موجب کاهش سرعت لپ تاپ شما می‌شوند و برخی دیگر هم سیستم شما را به صورت کامل از کار می‌اندازند.

این مطلب را از دست ندهید   نحوه بروزرسانی صحیح درایورهای لپ تاپ

از این‌رو بهتر است یک آنتی ویروس اورجینال خریداری کنید و با نصب آن بر روی سیستم خود آن را ویروس‌کشی کنید. علاوه‌بر اگر در همین اواخر نرم‌افزاری بر روی سیستم خود نصب کرده‌اید که موجب کند شدن آن شده بهتر است که آن نرم‌افزار را از روی سیستم خود حذف کنید.

پراکندگی داده‌ها روی هارد و خرابی هارد

همانطور که می‌دانید همه داده‌ها و اطلاعاتی که شما بر روی لپ تاپ خود ذخیره می‌کنید بر روی هارد سیستم شما قرار می‌گیرند. درواقع ویندوز هر یک از داده‌های شما را در اولین بخش از هارد که به آن سکتور می‌گویند، ذخیره می‌کند. اما اگر بخشی از داده‌ در اولین سکتور هارد جا نشود آن را در سکتور دوم هارد ذخیره می‌کند. این روش ذخیره‌سازی داده‌ها بر روی هارد، موجب پراکندگی آن‌ها از یکدیگر و کند شدن سرعت لپ تاپ می‌شود.

برای رفع این مشکل می‌توانید از ابزار Defragment استفاده کنید. این ابزار که در خود ویندوز قرار دارد پراکندگی داده‌ها روی هارد را از بین می‌برد و موجب می‌شود که سرعت لپ تاپ شما افزایش پیدا ‌کند. برای دسترسی به این ابزار تنها کافیست که عبارت ” Defragment” را در منوی استارت ویندوز سرچ کنید و در پنجره جدیدی که باز می‌شود هر یک از درایوهایی که قصد دارید داده‌های آن‌ها را یکپارچه کنید را انتخاب کرده و بر روی گزینه Optimize کلیک کنید.

جدا از پراکندگی داده‌ها روی هارد، خرابی هارد لپ تاپ هم می‌تواند یکی از دلایل کند شدن سرعت لپ تاپ باشد. مهم‌ترین عاملی که موجب خرابی هارد لپ تاپ می‌شود، وارد شدن ضربه به این دستگاه است. بنابراین بهتر است از وارد شدن هر گونه ضربه‌ای به سیستم خود جلوگیری کنید. اگر مشکل از خرابی هارد لپ تاپ شما باشد تعمیرکاران نمایندگی لپ تاپ سونی با نهایت دقت به بازیابی اطلاعات آن می‌پردازند تا هیچ یک از اطلاعات شما از دست نروند و با دقت بالایی به تعمیر هارد لپ تاپ یا تعویض آن می‌پردازند.

این مطلب را از دست ندهید   ویژگی لپ تاپ با کامپیوتر

کمبود حافظه و خرابی رم علت اصلی کند شدن سرعت لپ تاپ سونی

مشکل کم بودن حافظه رم نیز دیگر دلیل کند شدن سرعت لپ تاپ است که از همان زمانی که لپ تاپ مورد نظر خود را خریداری می‌کنید به دلیل انتخاب نادرست، همراه شماست. چراکه هر چه پردازنده سیستم شما قدرتمند باشد اما رم آن پایین باشد، باز هم لپ تاپ شما سرعت بالایی را تجربه نخواهد کرد. درواقع رم یکی از تاثیرگذارترین عوامل سخت‌افزاری است که موجب افزایش سرعت لپ تاپ می‌شود. به همین دلیل به شما پیشنهاد می‌کنیم که مطلب “راهنمای خرید لپ تاپ” را مطالعه کنید تا با نحوه انتخاب و خرید لپ تاپ براساس بهترین کانفیگ (مشخصات سخت‌افزاری) آشنا شوید.

جدا از کم بودن حافظه رم، خرابی رم نیز موجب کاهش سرعت لپ تاپ می‌شود. البته خراب شدن رم لپ تاپ تنها موجب کند شدن سرعت لپ تاپ نمی‌شود بلکه موجب نمایش صفحه آبی رنگ، شناخته نشدن کارت گرافیک توسط سیستم، خرابی فایل‌های داده و عدم نمایش درست میزان حافظه رم نیز می‌شود. اگر لپ تاپ شما علاوه‌بر کند شدن یکی از این نشانه‌ها را نیز دارد به این معنا است که رم آن دچار مشکل شده و به تعمیرات تخصصی نیاز دارد که در این صورت باید آن را به تعمیرکاران حرفه‌ای نمایندگی تعمیرات لپ تاپ سونی بسپارید.

خرابی CPU یا پردازنده لپ تاپ از دلایل کند شدن سرعت لپ تاپ سونی

یکی دیگر از دلایل سخت‌افزاری جدی که موجب کاهش سرعت لپ تاپ می‌شود، خرابی CPU یا همان پردازنده لپ تاپ است که به دلیل نوسان برق، آبخوردگی، حرارت زیاد و وارد شدن ضربه به لپ تاپ دچار مشکل می‌شود. همانطور که می‌دانید نقش CPU در لپ تاپ پردازش تمامی عملیات‌هایی است که در این سیستم انجام می‌شود.

این مطلب را از دست ندهید   خاموش شدن لپتاپ سونی

بنابراین بدیهی است که خرابی این قطعه موجب کند شدن سرعت لپ تاپ شود چراکه با آسیب‌دیدگی CPU، تمامی پردازش‌هایی که بر روی داده‌ها و عملیات‌ها در لپ تاپ انجام می‌شده است متوقف می‌شود. یکی از تخصصی‌ترین خدماتی که تعمیرکاران نمایندگی تعمیر لپ تاپ سونی به کاربران این دستگاه ارائه می‌دهند عیب‌یابی و تعمیرات پردازنده است با این وجود می‌توانید با خیال راحت سیستم خود را به نمایندگی لپ تاپ سونی بسپارید.

عیب‌یابی و تعمیرات لپ تاپ سونی؛ در یک چشم بهم زدن

کیفیت و البته سرعت در حوزه تعمیرات به ویژه تعمیرات دستگاه مهم و حساسی مانند لپ تاپ، حرف اول را می‌زند که نشان‌دهنده میزان تجربه بسیار بالای شخص تعمیرکار است. خوشبختانه نمایندگی تعمیرات لپ تاپ سونی از چنین تعمیرکاران فوق حرفه‌ای تشکیل شده است که به دلیل تجربه بالایی که دارند با تمامی عیوب این دستگاه آشنایی دارند از این‌رو می‌توانند با سرعت بالایی به تعمیرات تخصصی آن بپردازند. بنابراین اگر تمایل دارید که لپ تاپ شما در یک چشم بهم زدن به بهترین شکل ممکن مورد تعمیرات قرار بگیرد، آن را به نمایندگی تعمیر لپ تاپ سونی بسپارید.

مقالات مرتبط:

خرابی سیستم عامل لپ تاپ سونی

0/5 (0 نقد و بررسی)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده + 3 =